Dotaz od uživatele Kateřina

Přítel je fixovaný na dospělou dceru

25.10.2017 09:45:16

Dotaz:

Dobrý den,jsem rozvedená,rok mám přítele.On má dospělou dceru, a ta je prostě ta nej a to ve všem. Co řeknu já, nikoho nezajímá,ale když to řekne ona,je to skvělý.Vypadá to,že jsou partneři oni dva.Neustále si telefonují,probírají cosi i několik hodin.Otec jí stále "zametá" cestičku.“ , citově i finančně. Kritika na dceru se zamítá,nemohu říct nic. Nevím,jestli jsem já ta hrozná nebo co si o tom mám myslet. Domnívám se,že tady jde o opičí lásku. Já se cítím na druhé koleji a nevím, do mám dělat. Kateřina P.

Odpověď od Charlotte:

Dobrý den,


sama jste si prošla nelehkým obdobím rozvodu a nyní se potýkáte se situací, kdy musíte akceptovat něco, co nechcete a co se Vám nelíbí. Rozumím tomu, musí to pro Vás být těžké. Toužíte po tom, mít partnera pro sebe, abyste spolu vytvořili jiný a lepší vztah, než jste měla předtím.


Váš přítel si se svou dcerou vzájemně kompenzují něco, co má kořeny hluboko v minulosti.  Je pravděpodobné, že velkou roli sehrála žena, která měla stát citově a emočně vyrovnávat vztahy mezi členy rodiny. Matka dcery Vašeho přítele tuto roli nedovedla anebo nemohla naplnit. 


Nefunkční vztah mezi přítelem a jeho bývalou ženou se mohl nezdravě vyvíjet až do situace, která zasáhla Vás, kdy na další vztah není prostor.


Netolerujte to, co Vás dělá nešťastnou


S přítelem o tom, co Vám vadí, otevřeně mluvte, Neskrývejte své pocity a nepotlačujte negativní emoce. Zamyslete se také nad tím, na kolik věříte sama sobě a zda respektujete sebe takovou, jaká jste. Naše vlastní nespokojenost se svým životem se totiž často projeví tím, že jsme nespokojené ve vztahu s partnerem. V podstatě nás tím, čím nás partner štve, upozorňuje na naše slabiny a emoční bloky, které v sobě máme. 


Řešení je ve Vašich rukou


Zkuste se zamyslet nad tím, zda Vám tato situace není podvědomá. Nezažila jste někdy, že jste byla ta druhá? Že blízký člověk (otec, exmanžel) dával přednost někomu nebo něčemu jinému před Vámi?


Je třeba pochopit souvislosti, proč došlo k situaci, kterou nyní prožíváte.  Musíte se vrátit sama k sobě, ke svým pocitům a emočním zraněním. S tím Vám mohu pomoci já. 


Změnit přítele a jeho vztah k dceři není ve Vašich silách. Změnit ale můžete svůj postoj, zapracovat na svém sebevědomí, a tím, že si uvědomíte svou vlastní hodnotu, nenecháte si ubližovat tím, že smíříte s pozicí té druhé. Situace se nějak vyvine a Vy už sama intuitivně vycítíte, co máte dělat.


S pozdravem


Charlotte Benátská 
 

Kontaktujte mě

Konzultace v délce 1 hodiny nejsou tak efektivní, nicméně svůj smysl mají. Zejména kvůli rozhodnutí, zda absolvovat další sezení nebo svěřit jiné blízké 

osoby do mých rukou, potřebujete mít dobrý pocit, a především získat důvěru. 

Osobní koučink na téma vztahy a komunikace, pedagogicko-psychologické poradenství:
 

Osobní setkání
   1h:   800 Kč
1,5h: 1200 Kč
   2h: 1600 Kč
Rozhovor přes Skype
   1h:   600 Kč
1,5h:   900 Kč
   2h: 1200 Kč

Mgr. Charlotte Benátská

294 74 Hlavenec 168

IČ: 64373762 (neplátce DPH)


Poslední články

Intimita a emoce jsou spojené nádoby

Intimita a emoce jsou spojené nádoby

17.02.2019

Sexualita mezi lidmi je základní esencí života i vztahu jako takového. Kvůli uspokojení našich potřeb jsme ochotni riskovat a bojovat. Dává nám ale i …

Číst více
ŠŤASTNÝ VZTAH MÁ KVALITU PŘÁTELSTVÍ

ŠŤASTNÝ VZTAH MÁ KVALITU PŘÁTELSTVÍ

03.10.2018

Většina z nás touží po klidu a bezpečí, kdy s partnerem vytvoříme domov, bezpečné místo, kam se budeme rádi vracet a společně vychovávat děti. Chceme …

Číst více
JAK SI UŽÍT LETNÍ LÁSKU

JAK SI UŽÍT LETNÍ LÁSKU

01.07.2018

Emoce, které v nás vyvolávají lásky na jednu noc či krátkodobé letní románky, mohou přinést příjemné a vzrušující prožitky, dodat sebevědomí a vnést d…

Číst více
JAKOU ŠANCI MÁ VÁŠ VZTAH

JAKOU ŠANCI MÁ VÁŠ VZTAH

01.09.2018

Žijete delší dobu s někým, na kom vám záleží, přesto jsou ale období a situace, kdy nevíte, jak dál. Zvažujete, zda má smysl ve vztahu pokračovat. Na …

Číst více

Rozhovor se mnou na téma:
Co přitahuje ženy na mužích

Zveřejněné články

časopis Psychologie