Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Můj životní příběh

  ŽIVOT JE JEDNA VELKÁ HRA

  Stejně jako vy i já jsem chtěla být šťastná a žít si život podle svého. Dlouho se mi nedařilo tak, jak jsem si představovala. Vždy jsem byla přesvědčena, že vím, kdo za to může. Nejprve mě brzdili rodiče, pak byli na vině partneři, někdy to byly špatné okolnosti nebo dokonce osud. 
  Dlouho mi trvalo, než jsem zjistila, že zdroj všeho, co mě naplňuje radostí nebo mi naopak ubližuje, mám v sobě. Lidem, kteří mě kritizovali, nerespektovali a zraňovali, jsem se snažila vyhnout. Dokud mi nedošlo, že hrajeme hru. Oni byli jen herci ve filmu, který jsem režírovala sama. 
  Předváděli mi pouze to, co jsem měla ve svém podvědomí. To já sama jsem se kritizovala, nerespektovala své pocity a cítila se nejistě. Kdokoli mě mohl emočně rozhodit. Okolí mi jen nastavovalo zrcadlo. 

  AHA MOMENT

  Mizerné pocity jsou nicméně cennou zkušeností. Když člověk zažívá neúspěch, zklamání a není šťastný v partnerských vztazích, hledá odpovědi. I já jsem pátrala po tom, proč zrovna já, co dělám špatně a co bych měla změnit.  
  Jednoho dne jsem pochopila, že klíč ke štěstí máme každý v ruce, jenom to nevíme nebo tomu nevěříme. V první řadě jsem musela pochopit a přijmout sama sebe, svou minulost a své rodiče. Pak mi došlo, že mé zkušenosti z dětství ovlivnily mé myšlení, chování a mé partnerské vztahy. Toto uvědomění bylo naprosto zásadní.

  ZMĚNA ŽIVOTNÍ ROLE

  Postupně jsem se zbavila strachů, nejrůznějších předsudků a negativních přesvědčení. Toto byl druhý, velmi důležitý a nezbytný krok. Konečně jsem se cítila osvobozená od minulosti, měla radost sama ze sebe a ze života. Najednou jsem měla sílu a vůli zrežírovat nový a úplně jiný film. Dovolila jsem si v něm hrát hlavní roli. Musela jsem respektovat herce kolem mě, naslouchat jim a nacházet společnou řeč, ale příběh se vyvíjel tak, jak jsem si přála.  

  JAK VNÍMÁM ŽIVOT DNES

  Dnes už znám své pozitivní stránky i své limity a dělám jen věci, které mi dávají smysl. Mám úctu k úspěšným i neúspěšným, protože vím, že každý je na své cestě přesně tam, kde má být. Vím, že že pokud chci něco změnit a něčeho dosáhnout, musím pro to něco udělat. A taky vím, že chyby a pády k životu patří a že je dobré je prožít. Jen když se často opakují a mám pocit, že s tím nedokážu nic udělat, musím zjistit proč...
   

  Vzdělání 

  Certifikát výcviku v koučinku akreditovanou společností u České asociace koučů
  Terapeuticko-psychologický výcvik
  Odborné kurzy v oblasti psychosomatiky 

  Studia
  Karlova Univerzita, obor Speciální pedagogika (státní zkouška z psychopedie a etopedie)

  Bakalářská práce na téma Poruchy chování

  Fakulta humanitních studií, magisterský obor Komunikace

  Profesní zkušenosti v oboru:
  Školství
  Tlumočení a překladatelství 
  Personalistika
  Komunikace ve firemní kultuře
  Lektorská činnost na ZŠ a SŠ
  Koučink dospělých i mladistvých
  Zkušenost s metodami osobního rozvoje: Systemický koučink, RUŠ, Metoda Emočních rovnic, Kvantová terapie-TKDM