Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Monika

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak a jestli vůbec bojovat s vnitřním blokem. Přitel se se mnou před měsícem rozešel, protože podle něho má nějaký vnitřní blok díky kterému nedokáže náš vztah posunout dál, hrozně rád by se mnou zůstal protože mě má rád a je mu se mnou dobře, ale nedokáže to prostě posunout a neví proč (je mu už skoro 40let). Tuto skutečnost si bohužel už uvědomuje roky, ale nikdy s tím nic nedělal, proto bych mu nyní ráda pomohla, protože i přes to co udělal mi na něm záleží a asi ve skrytu duše i doufám, že se zase vrátí (což taky nevím jestli je dobře). Dá se s tímto nějak pracovat? Děkuji

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,

  s vnitřními bloky se určitě dá mentálně pracovat. Máte je nyní v sobě oba dva a byla by škoda se jen trápit a nehledat řešení. Vašemu příteli bohužel nikdo nepomůže, pokud on sám nebude chtít. Vy mu můžete pouze nabídnout pomoc tím, že mu poskytnete kontakt na někoho, kdo se zabývá problematikou vztahů a kdo s ním rozebere jeho problémy o samotě. Je spousta věcí, které lidi trápí a svým partnerům je nechtějí nebo nedokáží sdělit.

  Je ale také nezbytné, abyste se „našla“ Vy sama. Žena, která nerozumí tomu, proč ji muž odmítá, se cítí nejistá a zklamaná. S takovýmto emočním nastavením dlouho trvá, než se duševní rovnováha stabilizuje a je zbytečné se dlouhodobě trápit. S vnitřními bloky se pracuje nejprve formou rozhovoru. Někdy stačí 2 hodiny k tomu, aby došel člověk k uvědomění, aby pochopil souvislosti a měl jasno v tom, co dál dělat či nedělat. Někdy je potřeba přistoupit k vhodné terapeutické metodě, která dokáže přeladit mysl a emoční vnímání.  Není to o tom, že se bloky a problémy zametou pod koberec, ale o tom, že se postupně zpracují tak, aby se člověk cítil uvolněně, smířeně, jakkoli to nazveme, zkrátka aby přestal stále dokola přemítat a připustil, že je třeba jakoukoli změnu přijmout a jít dál. Zpravidla po několika týdnech jsou lidé schopni vidět svět optimisticky a opět se radovat ze života.

  Budete-li chtít, pomohu Vám.

  Charlotte Benátská