Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Jana

  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Potřebovala bych slyšet názor odborníka na mou situaci. Jmenuji se Jana a je mi 23 let. Můj vztahový život je úplně na bodu mrazu, měla jsem jen jeden vážný vztah a jinak to byly samé krátkodobé známosti. Vážný vztah skončil z toho důvodu, že jsem zjistila, že mi celou dobu lhal. Jinak, když už to vypadá k něčemu vážnějšímu, tak se ten či onen stáhne zpět a už třeba ani nekomunikuje. Začala jsem mít obavy, že je něco špatně z mé strany. Chci se zeptat, zda je možné, že si od dětství něco táhnu, že se bojím vztahu, když jsem viděla, že to rodičům nefunguje? Nebo jsem jen neměla štěstí na chlapy?

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den, Jano,


  Ano, pokud to rodičům nefungovalo, na Vás mělo a má obrovský vliv. To, co jste doma slyšela, viděla a především prožívala, se otisklo do našeho vědomí i podvědomí, aniž si toho jste vědoma. V životě se tím nicméně potýkáte v reálných situacích. Pokud jste doma vnímala nepochopení, nesoulad, hádky a jiné negativní věci, často se stává, že si těmito zážitky procházíte znovu. 


  Pomůže Vám, když zpracujete Vaše mentální vzorce. Vaše současné rozpoložení souvisí se sebehodnotou a zdravou sebeláskou a negativně nastavené parametry je možné změnit. Tím, že budete vidět a vnímat věci jinak, budete svých myšlením a chováním ovlivňovat i druhé. Ti se k Vám rovněž začnou chovat jinak. Cílem je, abyste se cítila jako milovaná a milující bytost a užívala si partnerské lásky.


  Věnujte se sama sobě


  Nespěchejte na vážný vztah, máte právo a čas užívat si svého mládí, využít ho pro svůj profesní a osobní růst. Studujte, pracujte, cestujte. Přemýšlejte o tom, co byste v životě chtěla dělat.  Běžte naproti svým snům. Zdravě sebevědomá žena, která je soběstačná, má své vlastní zájmy a umí žít i „sama pro sebe“, muže přitahuje jako magnet.  Ty muže, kteří mají stejně nastavené myšlenky a vyznávají podobné hodnoty.


  S pozdravem


  Mgr. Charlotte Benátská