Poradna

Zpět do poradny

Dotaz od uživatele Petra

Můj dotaz se týká nemožnosti se vyspat vedle mého manžela. Vždy když je mimo domov usnu v noci a probudím se až ráno krásně odpočatá. Když spí vedle mě, budím se několikrát za noc i na delší dobu , mám pocit jakoby mi odčerpával energii.  Petra K.

Odpověď od Charlotte

Dobrý den, Petro,


jediným možným řešením jsou oddělené ložnice. Znám i páry, které spolu usínají, a v noci se jeden z nich odebere do jiné místnosti. Je mýtus, že pro kvalitu vztahu i spánku je důležité, aby partneři spali spolu. 

Pokud máte subjektivní pocit, že Vám muž odčerpává energii, stálo by za to rozebrat více do detailu, co se s Vámi po probuzení děje. Jaké máte fyzické pocity, zda je to stejné po celou dobu vztahu nebo kdy to přibližně začalo, o čem přemýšlíte a co Vám na svém muži vadí obecně.  Je možné, že spíše než o reálný úbytek energie by mohla být příčinou nevyřešená témata mezi Vámi, která Vám „nedají spát“.

Zkuste mi o tom napsat více, nebo pokud jste si jista, že jsou mezi Vámi problémy, které byste chtěla řešit, objednejte si u mě konzultaci. Řešení určitě najdeme.

S pozdravem 

Mgr. Charlotte Benátská