Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Petra

  Můj dotaz se týká nemožnosti se vyspat vedle mého manžela. Vždy když je mimo domov usnu v noci a probudím se až ráno krásně odpočatá. Když spí vedle mě, budím se několikrát za noc i na delší dobu , mám pocit jakoby mi odčerpával energii.  Petra K.

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den, Petro,


  jediným možným řešením jsou oddělené ložnice. Znám i páry, které spolu usínají, a v noci se jeden z nich odebere do jiné místnosti. Je mýtus, že pro kvalitu vztahu i spánku je důležité, aby partneři spali spolu. 

  Pokud máte subjektivní pocit, že Vám muž odčerpává energii, stálo by za to rozebrat více do detailu, co se s Vámi po probuzení děje. Jaké máte fyzické pocity, zda je to stejné po celou dobu vztahu nebo kdy to přibližně začalo, o čem přemýšlíte a co Vám na svém muži vadí obecně.  Je možné, že spíše než o reálný úbytek energie by mohla být příčinou nevyřešená témata mezi Vámi, která Vám „nedají spát“.

  Zkuste mi o tom napsat více, nebo pokud jste si jista, že jsou mezi Vámi problémy, které byste chtěla řešit, objednejte si u mě konzultaci. Řešení určitě najdeme.

  S pozdravem 

  Mgr. Charlotte Benátská