Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Miloš

  Budu strucny. Mel jsem pritelkyni se kterou mam dite.V dobe tehotenstvi me zacala podvadet. Rozesli jsme se.Pul roku na to jsem si nasel novou. Bylo to fakt krasny a super. Pro zivot. Zacali jsme spolu bydlet a po 2 letech jsme si vzali hypoteku. V tom byte ted bydlime cca 4 mesice a ona se chce rozejit. Ja nechtel, ale ted uz chci take. Ona nic do naseho vztahu neprinasela.Vse jsem delal ja.Ja vzdy musel neco vymyslet,obejmout,polibit,pohladit,chytit za ruku,...Coz me samotneho prestalo bavit aniz bych si to uvedomoval.Tudis najednou vztahu ani jeden nic nedaval.Byt zustane ji a ja pujdu.Ale toto vsechno me neodradilo od toho byt stastny.Chci byt stastny,ale nevim jak.Mozna teda vim jak,ale asi se toho bojim a potrebuju popichnout od profesionalu :-).Moc dekuji za odpoved.S pratelskymi pozdravy vas ctenar :-).

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,
  často si myslíme, že jsme narazili na nesprávného partnera, měli jsme smůlu, že je normální, že si lidé po čase přestanou rozumět nebo že „všude je něco“. Klíč k našemu štěstí máme sami v ruce. Když odemknete všechny skryté komnaty v sobě, objevíte tam potlačované emoce v podobě křivd, strachů, nepochopení, zášti. Těch je potřeba se definitivně zbavit, ne je nechat potlačené. Až vyléčíte svá vnitřní zranění, budete se cítit a chovat jako jiný člověk. A ostatní lidé na Vás budou jinak reagovat.


  Co potřebují muži

  Muži potřebují tvořit, seberealizovat se. Mít svůj osobní záměr, vědět, čeho chtějí v životě dosáhnout. Když ho nemají, jsou frustrovaní a hledají problémy v jiných lidech a různých okolnostech. Zdravě sebevědomý muž touží po pochopení, porozumění a lásce. Když ji vnímá, je plný energie a je schopen „hory přenášet“.

  Jak situaci řešit

  Je potřeba zbavit se strachu. Vy víte, co by Vás udělalo šťastným, ale bojíte se udělat konkrétní kroky. Proč? Co se může stát, co Vás brzdí?
  Jsem si jistá, že by stálo za to vyřešit svůj vztah s maminkou. Muži, které ženy podvádějí, odcházejí od nich nebo jim nedávají najevo své city, mají ve svém podvědomí bloky a nevyřešené emoční záležitosti s vlastní matkou (platí to i pro případ, že matku z různých důvodů v dětství neměli). Také otec a váš vzájemný vztah má na Vás obrovský vliv.
  Zkuste o tom přemýšlet a obraťte se na mne, pokud byste chtěl Váš problém řešit více do hloubky.

  MILOŠ:

  Máte pravdu, jsem hodně zklamaný, plný strachu z dalšího vztahu atd. Ale věřím, že vše bude dobré.To co mi od vás dorazilo mi přijde spíš jako by jste popsala mou přítelkyni co jsme se spolu rozešli.Otce neměla od dvou let a matka furt pracovala.Takže jí a segru vychoval jejich bratr co je starsi.Ona poslala nas vztah do kytek tim, ze vse jsem pro nas vytvarel ja a ona nic.Ja daval lasku,ja tvoril zajem o to co dela,ja chytl za ruku,ja obejmul,ja dal pusu,ja rekl miluji te,ja vymyslel prekvapeni,ja vymyslel vylety. A ona nic takoveho.Sex jsme meli za posledni rok trikrat.Tos tema citama a laskou si myslim,ze ma z genu sveho otce.Protoze on se ke sve manzelce chova presne tak jak jsem popsal,ze se chovala ona ke mne.Tim jejim chovanin potlacila i moji veskerou snahu,uvedomovala si to,ale nic nedelala.Jen ji to bylo lito.Nikdy jsem se s tim nesetkal a nevim co mam delat.Ted jsme rozesli.Poradite mi prosim?Dekuji moc za pomoc.

  Dobrý den, Miloši,
  děkuji za zprávu a Váš náhled na situaci. Rozklíčovala se nám tedy jedna věc. Vy jste přítelkyni zrcadlil její emoční nastavení, kdy se jí opakuje něco, co už zažila v dětství.
  Vaše partnerka nevěří mužům..

  Pro její podvědomí je vztah muže ženy něco chladného, prázdného. Rozumově to dnes třeba vnímá jinak a ví, že by to mohlo fungovat i jinak, ale ani není toho schopna.  Nezná vzájemnou vřelou komunikaci, něžnosti a sdílení, stvrzující lásku jednoho k druhému. Pokud neprožívala v dětství příjemné pocity  blízkosti a důvěry, nemá „ z čeho brát“ a bude se projevovat stejně ve vztazích v dospělosti, čili nezájmem o cokoli důvěrného a láskyplného.
  Vás nicméně přitahovala tato žena a není to náhoda. Opakuje se Vám, že ženy Vás opouštějí, že pro ně „nejste dost dobrý nebo vhodný.“ Jinými slovy i Vy máte v sobě něco vyřešit. Zamyslete se nad svou minulostí. Vnímal jste někdy pocit, že musíte udělat vše, aby byli druzí spokojení? Že musíte pro vztah něco obětovat? Nebo neměl jste někdy strach, že Vás žena může opustit a najít si někoho lepšího? Nebo strach z něčeho jiného?

  Není ve Vašich silách změnit partnerku, ta by si musela uvědomit, že má problém a chtít ho řešit. Pokud by vyléčila svá vnitřní zranění, byla by schopná citů, lásky a partnerského vztahu. Ve Vašich silách je vyřešit své vlastní bloky a tím se osvobodit. Musíte jen najít jejich prvopočátek. 

  Je dobře, že v sobě máte víru, že to bude dobré. Pokud byste v budoucnu potřeboval s něčím pomoci, jsem tu pro Vás. Přeji hodně štěstí. 
  S pozdravem
  Mgr. Charlotte Benátská