Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Kateřina

  Dobrý den,jsem rozvedená,rok mám přítele.On má dospělou dceru, a ta je prostě ta nej a to ve všem. Co řeknu já, nikoho nezajímá,ale když to řekne ona,je to skvělý.Vypadá to,že jsou partneři oni dva.Neustále si telefonují,probírají cosi i několik hodin.Otec jí stále "zametá" cestičku.“ , citově i finančně. Kritika na dceru se zamítá,nemohu říct nic. Nevím,jestli jsem já ta hrozná nebo co si o tom mám myslet. Domnívám se,že tady jde o opičí lásku. Já se cítím na druhé koleji a nevím, do mám dělat. Kateřina P.

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,


  sama jste si prošla nelehkým obdobím rozvodu a nyní se potýkáte se situací, kdy musíte akceptovat něco, co nechcete a co se Vám nelíbí. Rozumím tomu, musí to pro Vás být těžké. Toužíte po tom, mít partnera pro sebe, abyste spolu vytvořili jiný a lepší vztah, než jste měla předtím.


  Váš přítel si se svou dcerou vzájemně kompenzují něco, co má kořeny hluboko v minulosti.  Je pravděpodobné, že velkou roli sehrála žena, která měla stát citově a emočně vyrovnávat vztahy mezi členy rodiny. Matka dcery Vašeho přítele tuto roli nedovedla anebo nemohla naplnit. 


  Nefunkční vztah mezi přítelem a jeho bývalou ženou se mohl nezdravě vyvíjet až do situace, která zasáhla Vás, kdy na další vztah není prostor.


  Netolerujte to, co Vás dělá nešťastnou


  S přítelem o tom, co Vám vadí, otevřeně mluvte, Neskrývejte své pocity a nepotlačujte negativní emoce. Zamyslete se také nad tím, na kolik věříte sama sobě a zda respektujete sebe takovou, jaká jste. Naše vlastní nespokojenost se svým životem se totiž často projeví tím, že jsme nespokojené ve vztahu s partnerem. V podstatě nás tím, čím nás partner štve, upozorňuje na naše slabiny a emoční bloky, které v sobě máme. 


  Řešení je ve Vašich rukou


  Zkuste se zamyslet nad tím, zda Vám tato situace není podvědomá. Nezažila jste někdy, že jste byla ta druhá? Že blízký člověk (otec, exmanžel) dával přednost někomu nebo něčemu jinému před Vámi?


  Je třeba pochopit souvislosti, proč došlo k situaci, kterou nyní prožíváte.  Musíte se vrátit sama k sobě, ke svým pocitům a emočním zraněním. S tím Vám mohu pomoci já. 


  Změnit přítele a jeho vztah k dceři není ve Vašich silách. Změnit ale můžete svůj postoj, zapracovat na svém sebevědomí, a tím, že si uvědomíte svou vlastní hodnotu, nenecháte si ubližovat tím, že smíříte s pozicí té druhé. Situace se nějak vyvine a Vy už sama intuitivně vycítíte, co máte dělat.


  S pozdravem


  Charlotte Benátská