Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Jitka

  Dobrý den, je možné se naučit "jak získat v životě nadhled" ? Připadá mě, že pořád řeším věci a trápím se zbytečně nad nimi a ikdyž si to uvědomuji, že to tak nechci nemůžu si pomoci. Chtěla bych to odsunout a nezabývat se tím, nedávat tomu takovou váhu. Bere mě to energii, ale neumím si s tím poradit. Mám nefunkční manželství a přítele. Přítel mě má sice rád, ale hledá si na seznamkách jinou. Má mě rád, ale nejsem pro něj to co by chtěl. Jsem o 10 let starší, vdaná, 2 děti. Už jsem si několikrát řekla, že se tím nebudu zabývat a třeba potkám někoho lepšího než je on, ale nedokážu se od toho odprostit a pořád o tom přemýšlím a tak se i trápím. Chtěla bych si to vymazat z hlavy anebo alespoň to nebrat tak, aby mě to ubližovalo. Jak si pomoci. Děkuji

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,
  životní nadhled se získává věkem a s ním souvisejícími životními zkušenostmi, souvisí také s Vaší sebe-hodnotou, Vaším myšlenkovým a emočním nastavením. Životní nadhled se nedá získat v žádných kurzech ani od jiné osoby. Školou života jsou vztahy, především rodinné a partnerské. Každý si prochází jinými životními zkušenostmi. Mentální vyzrálost se projeví v tom, jakým způsobem dokážeme čelit problémům a překonávat překážky.  
  Z vašich řádků jsou patrné pocity ublížení a bezmoci. Nelze získat nadhled na něčím, co Vás trápí a kde jste citově angažovaná. Je potřeba pochopit situaci, uvědomit si, co mi ubližuje a jak s tím skoncovat. Váš přítel Vám dává jednoznačně najevo, že pro něj nejste životní partnerkou.  V této situaci je téměř nemožné najít jiného, pro Vás vhodného přítele. Vaše podvědomí Vás k němu nepustí. 


  Pusťte lidi, kteří vás nedělají šťastnou, ze svého života


  Nebojte se být nějaký čas sama. Někdy je to nejlepší cesta v oblasti partnerských vztahů. Teprve tehdy, až budete vnímat sama sebe jako královnu a budete si hledat a dopřávat to, co je Vám příjemné, se stanete optimistickou a zdravě sebevědomou ženou. Pak potkáte muže, se kterým stojí za to trávit čas.


  Věnujte se osobnímu růstu


  Pusťte se do čehokoli, co Vám přinese poznání a radost. Existuje mnoho směrů a metod osobního rozvoje, které Vám usnadní změnu Vašeho myšlení.  Nejprve je třeba odstranit bloky a strachy, které Vás nepustí dál. Poznání sebe sama, sebeláska a vyslovení vašich tužeb, jsou klíčem ke změnám, které si přejete. 
  Mgr. Charlotte Benátská