Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele

  Dobrý den,

  mám přítele a malé děti. Poslední týdny přicházím na to že má přítel nové a nové seznamky. Vždy když mu na to příjdu ale to omylem ne že bych ho kontrolovala,je to náhoda,např otevřu počítač a on tam zůstal přihlášen,tak mi vždy řekne že jsem to udělala schválně abych vyvolala hadky,ale ja bych tohle přece neudělala mě to za to nestojí. Už nemůžu jíst spát pořád myslím na to že když někam jede tak že nejede tam kam řekne.hlavně už mu nevěřím.. Chtěla bych od něj odejít ale nejsem na to dost silná.Vůbec nevím co mám dělat a hlavně jsem závislá na jeho příjmu,jelikož já jsem na rodičovské.

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,

  rozumím Vašemu rozhořčení, je to rána pod pás, ztráta důvěry, a stojíte před situací, kdy byste se měla nějak zachovat a nevíte jak.

  Protože jste na RD, tak máte situaci ztíženou, finanční závislost je silné pouto. Přesto to Vašeho partnera neopravňuje k tomu, aby si dělal, co chtěl. Obecně se doporučuje téma otevřít a chtít odpověď, proč se takto chová a co ho k tomu vede. Hledá povyražení? Nezávazný sex? Baví ho „jen“ flirtovat s cizími ženami, protože to přináší jakýsi pocit uspokojení, zábavu, vzrušení? Má radost, že je o něj zájem?

  Chtějte vědět, co mu ve vztahu chybí, co se mu nelíbí a co byste mohli (oba!) udělat pro to, aby se situace zlepšila? Motivy lidí /mužů jsou různé, proto abyste mohla situaci nějak řešit, je pro Vás důležité znát jeho postoj.

  Muži jsou často na seznamkách, protože si chtějí „něco dokázat“, zpravidla to souvisí s jejich sebevědomím. Těžko předjímat, ale i soudit, protože neznám okolnosti vašeho soužití.

  Jinak pokud nemáte v okolí potřebnou pomoc (rodiče, jesle, školku), těžko se dokážete postavit na vlastní nohy a být nezávislá, pokud ale nějakou šanci máte nebo v dohledné době dostanete, neváhejte a přijměte možnost přivýdělku i možnost kontaktu s jinými lidmi. Pocit „bezmoci“ je velmi tíživý a je potřeba v životě hledat cesty, jak se tohoto pocitu zbavit. Někdy je to velmi těžké až nemožné, někdy možnosti ženy mají, ale bojí se udělat změnu, protože se bojí nejistoty, což je pochopitelné.

  Měla byste hledat zdroje své síly, postavit se někomu, kdo Vám lže, nebát se reakce, abyste nebyla ta slabší, ustupující… Muž si je vaší situace samozřejmě vědom, žena s dětmi je zranitelná a má omezené možnosti, jak jednat. Přesto ho to neopravňuje k tomu, aby se choval nezodpovědně a sobecky. Pokud je mezi vámi nějaký problém, ať se rozkryje a řeší. Je to jediná možná cesta. Pokud se nedohodnete vy dva, můžete oslovit někoho, kdo Vám pomůže vztah stabilizovat. Podmínkou je, abyste o to oba stáli.  

  S pozdravem

  Charlotte Benátská