Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Ivana

  Dobry den, jsem uz temer zoufala. Bude to uz rok co jsem se seznamula s mym nynejsim pritelem/kamaradem. Jde o to ze uz driv pokračoval ve vztahu se starsi zenou ktera ma 37 let a on 25.tento vztah pretrvava uz pet let. Reklu o ni az po dvou mesicich co jsme se znali a ja jelikoz uz zamilovana jsem pořád doufala, ze jednoho dne to mezi nima skonci a bude vyreseno. Porad mi dokola rika ze to uz chladné ze nejsou ani moc v kontaktu a podobne. Nevim co je na fom pravdy. Chtela jsem to uz tolikrat ukoncit ale vzdy mi pise a vola nebo přijede. A st jsem sebe vic urazena a ublizena neumim mu rict ne. Nedavno jsem mu dala uz ultimatum jelikoz nemuzu dal. Nemame poradny vztah a rekla sem ze bych uz plnohodnotny vztah chtela. Ze chci jit v zivote dal a nestat na miste. Nebyt neci kamaradka ale partnerka. Porad mi rika ze mu na me zalezi ze city tam jsou ale neni to uplbe takova ta laska. A je zablokovany porad kvuli ni. Pritom spu mame vic vzpominek jsme spolu casteji a je nam dobre obema. Nevim co uz delat. Zkousela jsem navazat i jine vzrahy abych se odprostila ale nejde mi to. Myslim ze jsem na nem zablokovana uz i ja a nevim jak z cele situace ven. Prijde mi to jako vztah ve trech

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,

  rozumím vašemu zoufalství. V pozici zamilované, ale zároveň nešťastné ženy nelze mít pochopení pro situaci, do které Vás přítel staví. Hlavou se vám ženou myšlenky stále dokola ve smyslu: koho vlastně miluje – jí nebo mě, můžu mu vůbec věřit, má náš vztah vůbec nějakou perspektivu…

  Tento muž Vás udržuje ve vztahu, který není čistým, opravdovým vztahem, je připoután k jiné ženě, stejně tak vy k němu máte pouto, které není jednoduché utnout. Máte pravdu, žijete v trojúhelníku. To pro vás není dobrá perspektiva, tento muž bude komplikovaná osobnost, není ochoten ani schopen plnohodnotného vztahu s vámi.

  Vyjádření partnera: „neni to uplne takova ta laska“ je pro vás zprávou, že jste „až ta druhá“, jakkoli to tak někdy nevypadá. Já vím, že o něj nechcete přijít, že nechcete být sama, na druhou stranu – o lásku nelze usilovat, nelze si ji vybojovat, ta buď je, anebo není…

  Doporučila bych Vám soustředit se na sebe a znát odpověď na otázky: proč nedostávám pozornost a lásku? Proč mi někdo ubližuje (podvádí mě, lže mi, dělá si se mnou, co chce…) Tyto věci neprožíváte náhodou. Někde ve vašem podvědomí už jsou, tento muž vaše emoční zranění a slabá místa pouze zvědomuje. Cesta ven znamená uvědomění si své vlastní hodnoty, kroky ke zdravému sebevědomí a sebejistotě. Žena, která je v souladu se svou vnitřní silou, nepotká „slabého muže“ a především nedovolí nikomu, aby ji zraňoval a ponižoval.  

  Tato „silná slova“ zní jako fráze, ale věřte mi, že vím, o co jde, sama jsem to kdysi zažila. Jen když poznáte sebe sama, víte, kde jsou kořeny vašeho problému, můžete najít cestu, kudy z toho ven. Sebepoznání je první krok. Změna mentálních podvědomých vzorců v souvislosti se vztahy, je krokem druhým. Třetím je odhodlání udělat změny, které si přejete.

  Já vám mohu nabídnout možnost účasti na přednášce určené ženám, které zajímají nebo řeší podobná témata:

  Městská knihovna Praha  -cyklus tří přednášek začíná 11.9.2019 (vstupné 50Kč, kapacita 40 míst) - zatím jsou volná místa, ale počítám, že stejně jako na jaře se cca týden před začátkem vyprodají:

  https://www.mlp.cz/cz/akce/e25392-umeni-byt-sama-sebou/

  Ještě není zveřejněna přednáška v Městské knihovně dne 17.10., která bude spojena s křestem mé publikace pro ženy s názvem ŽENY, klíč ke spokojenosti je v nás.

  (kniha je především o sebehodnotě, sebevědomí,  emocích, vztazích).

  V Praze 8 vedu kurzy v úzkém kruhu žen (říjen, listopad):

  https://nakladatelstvi.portal.cz/seminare/psychologicke-kurzy/98180/partnerske-vztahy-a-komunikace

  https://nakladatelstvi.portal.cz/seminare/psychologicke-kurzy/98181/sebevedoma-zena

  Děkuji za důvěru, s pozdravem

  Charlotte Benátská