Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Soňa

  Dobry den,

  chtela bych se zeptat,zda berete nove klienty a s jakymi metodam, pracujete. Máme s partnerem problémy, možná se brzy rozejdeme, je lepší přijet k vám společně nebo každý zvlášť?

  Dekuji moc a pekny den.

  Soňa

   

   

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,

  ano, noví klienti se mohou přihlásit, v současné době je možné absolovovat rozhovor online. Za příznivého počasí nabízím možnost setkání v přírodě, nedaleko od Staré Boleslavi, ve velmi krásném zákoutí, kolem ohniště, pod vzrostlým dubem. Posezení je skromné, na dřevěné lavičce, ale výhled na horu Říp to vyváží. Objednací lhůta je 2-3 týdny.

  Objednávky na online konzultaci (Google Meet, Skype nebo Face Time) jsou možné do 2 týdnů.

  Mé krédo je, že Vám dostatečně dlouho naslouchám, zajímá mě váš životní příběh, v určité klíčové momenty kladu dotazy. Spolu pak rozmotáváme klubko spletené z vašich prožitků, názorů a přesvědčení. Ne vždy je možné dojít k řešení při prvním rozhovoru, ale způsob a cestu z klubka ven najdeme vždy. Metody a způsob práce jsou zcela individuální, záleží na tom, jak jste založeni, zda preferujete analytický způsob práce nebo dát více na emoce a pocity. Dále na tom, nakolik jste citliví a také na konkrétním tématu, které Vás trápí.

  V párových konzultacích považuji za důležité mluvit i s každým zvlášť, je to komfortní především pro klienty, kteří mají možnost vyjdářit své pocity bez cenzury a tendenci druhého věci vysvětlovat či obhajovat. Mají potřebný pocit klidu a já získávám cenné informace a nadhled. Pro relevantní řešení problému v páru je samozřejmě důležité vidět a slyšet partnery společně.  

  Partneři se vždy posunou někam, kde se jim oběma komunikuje a žije lépe za předpokladu, že o to oba stojí a oba jsou ochotni pro to něco udělat.  V případech, kdy se partneři nejsou schopni ani ochotni dohodnout, může být  i možným řešením rozchod. I ten lze nicméně absolvovat s respektem, bez vzájemné nevraživosti a osobních útoků. Záleží na osobní vyzrálosti obou. 

  Vhodně poskytnutá pomoc v krizových životních situacích, kdy vás ovládají emoce, má hodnotu, kterou nelze vyčíslit penězi.

  Charlotte Benátská