Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Píšu také blog...

  Terapeutka radí, jak předejít hádce ve vztahu

  Terapeutka radí, jak předejít hádce ve vztahu

  Neumíme se dohodnout, neposlouchá mě, nenechá mě domluvit, zvyšuje na mě hlas, uprostřed diskuze odchází, mlčí a nevyjádří se vůbec…, pokud se vás tato slova dotýkají, přečtěte si, co můžete udělat, abyste ustáli náročné téma s grácií. Párová a rodinná terapeutka předkládá doporučení, která se osvědčila v praxi.


  schedule 05.03.2024

  NEJSME SCHOPNI SE DOHODNOUT

  NEJSME SCHOPNI SE DOHODNOUT

  Neumíme se domluvit, neposlouchá mě, nerozumí tomu, co říkám… Je vůbec možné se domluvit, když máme pocit, že nás druhý nechápe? 


  schedule 06.04.2021

  Proč raději mluvíme, než nasloucháme

  Proč raději mluvíme, než nasloucháme

  Že je mezilidská komunikace základem k dorozumívání a klíčem ke vztahům, už víme. Toužíme po tom, sdělovat si pocity, zážitky i informace. Sdílení informací by mělo přinést především nějakou hodnotu. Nezřídka se stává, že jsme jimi zahlceni a nevíme, jak s nimi nakládat. Ventil v podobě mluveného slova je někdy na škodu, zvlášť když je slov moc…
   


  schedule 29.01.2020

  Měla jsem růžové brýle

  Měla jsem růžové brýle

  (Autentický příběh psaný klientkou aneb příběh o sobectví a sebehodnotě)
  Bylo mi 29 let, když jsem se vrátila ze studia ze zahraničí a asi rok jsem byla sama, chtěla jsem přítele, ale nijak intenzivně  jsem ho nehledala.


  schedule 28.11.2019

  Intimita a emoce jsou spojené nádoby

  Intimita a emoce jsou spojené nádoby

  Sexualita mezi lidmi je základní esencí života i vztahu jako takového. Kvůli uspokojení našich potřeb jsme ochotni riskovat a bojovat. Dává nám ale i prostor stát se empatičtějšími a citlivějšími. Energie proudící mezi partnery může být harmonizující, povznášející, ale i ničivá. Co dělat, když je intimní život páru narušen nebo nikdy nefungoval tak, aby byli oba spokojeni?


  schedule 17.02.2019

  Šťastný vztah má kvalitu přátelství

  Šťastný vztah má kvalitu přátelství

  Většina z nás touží po klidu a bezpečí, kdy s partnerem vytvoříme domov, bezpečné místo, kam se budeme rádi vracet a společně vychovávat děti. Chceme ale i jiné, niterní naplnění našich potřeb-prožívat radost ze vzájemné blízkosti. Chceme partnerovi rozumět a věřit. Toužíme po vnitřním naplnění a společném sdílení.  Realita je taková, že mnoho lidí cítí ve vztahu nepochopeni a přestože partnera mají, cítí se osamoceni.


  schedule 03.10.2018

  Jakou šanci má náš vztah

  Jakou šanci má náš vztah

  Žijete delší dobu s někým, na kom vám záleží, přesto jsou ale období a situace, kdy nevíte, jak dál. Zvažujete, zda má smysl ve vztahu pokračovat. Na některých věcech se zkrátka neshodnete. Přemýšlíte o tom, že možná nemáte toho nejvhodnějšího partnera a s jiným byste si rozuměli lépe. Přesto ale víte, že se v hloubi duše máte rádi. Co s tím?


  schedule 01.09.2018

  Jak si užít letní lásku

  Jak si užít letní lásku

  Emoce, které v nás vyvolávají lásky na jednu noc či krátkodobé letní románky, mohou přinést příjemné a vzrušující prožitky, dodat sebevědomí a vnést do života trochu zpestření. Letní láska může ale být i taková, jaký je sám život – vzrušující i nebezpečná zároveň.  


  schedule 01.07.2018

  A taková to byla láska...

  A taková to byla láska...

  Dlouhodobý vztah je školou života. Někdo zjistí, že si vybral špatnou školu, někdo zatouží studovat jinou a ti vytrvalejší se dostanou až na vysokou školu. Titulu a hodnocení „obstál s vyznamenáním“ však dosáhne málokdo.   


  schedule 03.03.2018

  Proč se muži bojí zamilovat

  Proč se muži bojí zamilovat

  Opravdový milostný vztah naplňuje základní lidskou potřebu  být v hlubokém vnitřním spojení s druhým. Uspokojuje také přirozenou touhu po dobrodružství a intimitě. Život najednou dává smysl. Tak proč se lidé, zejména muži, hlubokým citům brání?


  schedule 10.02.2018

  Je mi 39 a nemám rodinu

  Je mi 39 a nemám rodinu

  Život nabízí spoustu příležitostí, jak se realizovat. Chceme atraktivní a finančně zajímavý job, cestovat a dopřávat si zážitky různého druhu. Potřebujeme především svobodu a čas. Někdy dlouho trvá, než se se nasytíme a dojde nám, že to nejdůležitější nám chybí – přítomnost blízkých lidí, základna pro citovou a emoční stabilitu.


  schedule 05.01.2018

  Mí rodiče jsou mimoni

  Mí rodiče jsou mimoni

  Jsme dospělí a měli bychom být rozumní. Snažíme se, ale ono to nejde. Třeba když nás čeká rozhovor s mámou nebo tátou, máme pocit, že jdeme na minové pole. Nevíme, kdy špatně šlápneme, s jistotou ale víme, že dříve nebo později dojde k výbuchu.


  schedule 05.11.2017

  Proč život není pohádka?

  Proč život není pohádka?

  Pohádkami prolínají témata lásky, odvahy, ale i strachu a nenávisti. Většinou dobro zvítězí nad zlem a láska překoná všechny nesnáze. Proč je to v životě jinak a někdy láska nezvítězí nad zlem?

  Odpověď je jednoduchá...


  schedule 02.11.2017

  Příběh milostného trojúhelníku (autentická zpověď klientky)

  Příběh milostného trojúhelníku (autentická zpověď klientky)

  Posledni informace mate zrejme po vasem spolecnem koucingu s mým pritelem. Petr mi oznamil, ze na dovolenou do Toskanska se mnou nepojede...


  schedule 01.11.2017

  Jak mohu ovlivnit události ve svém životě

  Jak mohu ovlivnit události ve svém životě

  Celý život nás pohání a směrují touhy, sny a přání. A je to tak dobře. Pohyb a změna k životu patří. Co se nehýbe, to stagnuje.   Určitě jste přemýšleli nad tím, jak dosáhnout toho, co si přejete. Kouzlo tkví v tom, že všemu, co se s vámi kolem nás děje, předchází nějaká myšlenka...


  schedule 31.10.2017