Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele Dana

  Prosím o radu, s přítelem jsme spolu dlouho- téměř 8 let, bydlíme spolu a chceme i rodinu. Ale problém je, že mě nepřitahuje. Vlastně se ani necítím šťastná a k sexu se někdy musím nutit. Předtím jsem měla přítele, se kterým byly hádky a pro život nebyl, ale sex mě s ním bavil. Chci se zeptat, zda by se to mohlo zlepšit, jestli má cenu s takovým mužem zůstat.

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,


  v životě dvou lidí má intimita nezastupitelnou roli a tu nelze dlouhodobě nahradit nebo její důležitost popírat. Popírala byste totiž jednu ze svých životních potřeb. Výjimkou jsou páry, které jsou stejně nastaveni, sexualita jim nic neříká a psychické a fyzické uvolnění nacházejí a vzájemně sdílejí jinou formou.


  To ale není Váš případ. Odpověď na Vaši otázku, zda máte zůstat s partnerem, který Vás nepřitahuje, zní NE.  K úvaze nicméně je, proč jste vlastně tak dlouho s někým, s kým nejste šťastná. 


  Nic v životě se neděje náhodou. Příčina všeho, co se nám děje, je uvnitř nás samotných. Z psychologického hlediska si podvědomě zvolíme partnera podle toho, jaký máme vztah sami k sobě a podle toho, co všechno máme v sobě nevyřešeného. V minulosti se muselo odehrát něco, co Vám dovoluje žít neplnohodnotným životem a potlačovat Vaše pocity. 


  Mohla by se situace zlepšit?

  Za předpokladu, kdy se jedná o chybu v komunikaci, kdy se jeden zdráhá o svých pocitech a touhách mluvit, ano. Je potřeba téma citlivě otevřít a nebát se říci, co chcete. Je také dobré najít si i aktivity, které Vás emočně sblíží, mít společné prožitky, které jsou krůčkem i k fyzickému sblížení. 
  Pokud jste v situaci, kdy Vás nepřitahuje v žádné situaci, je otázkou času, kdy budete hledat náruč jiného muže. V případě, že v této konstelaci bude i dítě, nastanou komplikace pro všechny zúčastněné.  Zvažte tedy dobře, jaké jsou vaše priority a nenechte věci jen tak plynout. Samo od sebe se nezmění nic. Pokud byste potřebovala pomoci s tím, abyste se zorientovala sama v době, napište mi a domluvíme si osobní schůzku nebo spolu můžeme komunikovat přes Skype. 
  S pozdravem


  Mgr. Charlotte Benátská