Hodnocení na webu ZnámýTerapeut.cz
 • ~ Seminář a beseda: Partnerský vztah a komunikace
 • Upozornění

  Poradna

  Zpět do poradny

  Dotaz od uživatele

  Dobrý den, již několik let se potácím v situaci, ze které nemohu najít cestu. Manžel chodíval na lekce němčiny , začal se scházet s učitelkou a stali se z nich milenci, když jsem se to dozvěděla byl to šok. Doma byli ještě dospívající děti, nevěděla jsem co dělat, neudělala jsem nic. Když jejich vztah trval dlouho, našla jsem si také přítele. Manžel se vzpamatoval, rozešel se s milenkou a usiluje o to, abychom byli zase spolu, chtěl by mě zpàtky .  Mezitím už synové odešli z domu . Manžela mám ráda  , je to moc šikovný,  podnikavý chlap, ale nejde mi s ním milostný život,  něco ublíženěho uvnitř mě mi návrat nechce dovolit. Když jsme spolu doma, on chce intimnosti, mně to nejde, on se zlobí . Mám nějaký blok v hlavě. Je nám oběma 50let.  Dá se s tím něco dělat? . Nebo je rozchod jediná cesta ? Děkuji za odpověď 

  Odpověď od Charlotte

  Dobrý den,

  s problémy se dá vždy něco dělat, v případě, že se věc týká dvou lidí pak za předpokladu, že oba projeví vůli pracovat na sobě a dát tak narušenému vztahu ještě šanci. Rozumím tomu, že se cítíte ublížená a sklíčená. Byla zásadním způsobem narušena důvěra ve vztahu a citové pouto se utnulo. Nastolit energetickou rovnováhu a vnímat blízkost a důvěru, je otázka ochoty, vůle i zralosti obou dvou.

  Rozchod určitě není jedinou cestou, je až tou poslední možnou. Měla byste se nejprve dokázat zorientovat v tom, proč se to stalo, co bylo hlavním spouštěčem. Nic jiného než otevřený rozhovor s partnerem vám neřekne víc. Měli byste si říci, můžete dělat pro to, aby k tomu opět nedošlo, pojmenovat tedy, v čem jste chybovali. Častými důvody nevěr bývá absence projevů lásky, nesdílení osobních témat a s tím související odcizení. Může se jednat o kombinace více důvodů, ty jsou zcela unikátní, vycházející z konkrétního životního příběhu páru nebo rodiny. Nelze proto na dálku dávat konkrétní tipy a podněty, jak se zachovat.

  Doporučila bych Vám seminář, který pořádáme s kolegyní ve spolupráci s časopisem Psychologie Dnes 21.11. v Praze 8 od 16-20 hodin. Jedná se o 4 hodinové sdílení žen v úzkém kruhu, které vnímají osobní problém nebo citlivé nevyřešené téma v oblasti sexuality. První část je ve stylu přednášky a zodpovězení dotazů, druhá část je interaktivní v tom smyslu, že Vaše osobní téma může lektorka více otevřít a rozebrat, budete-li chtít. Získáte vlastní vhled do situace a ujasníte si, v čem vlastně tkví váš emoční blok. Pracuje se s emocemi – emoční zranění může spojení s momentem, kdy se nevěra odhalila (šok), může mí spojitost s pocity zklamání a bezmoci, které vás pohltily poté.   

  Pokud byste uvítala spíše osobní konzultaci, jsem vám k dispozici.

  ttps://nakladatelstvi.portal.cz/seminare/psychologicke-kurzy/98225/intimita-a-sexualita-zeny-seminář

  Tip na článek:

  https://www.vztahy-komunikace.cz/intimita-a-emoce-jsou-spojene-nadoby

  Charlotte Benátská